Nowości:

Meble ogrodowe Technorattan Ciechanów

Meble ogrodowe Technorattan Ciechanów

Rattan a Technorattan

Producenci mebli ogrodowych chętnie wykorzystują w swoich procesach produkcji dwa tworzywa – rattan oraz technorattan. Które z nich jest więc lepsze?

Teoretycznie to rattan powinien wykazywać się nieco lepszymi właściwościami, ponieważ jest on materiałem naturalnym. W przeciwieństwie do tego Technorattan należy do grupy tworzyw sztucznych. Mimo tego jednak jest to tworzywo bardzo wysokiej jakości, które pochodzi z poliuretanu bądź polietylenu. Oba materiały mają tak naprawdę dość dobre właściwości, ponieważ oba są odporne na różne warunki atmosferyczne. Wykazują się też dużą elastycznością, dlatego bez problemu można z nich produkować najróżniejsze meble ogrodowe Technorattan. Ciężej tworzy się je jednak z rattanu, ponieważ ten materiał ma nieco mniejszą elastyczność od technorattanu.

Porównując do siebie poszczególne właściwości rattanu oraz technorattanu, szybko można stwierdzić, że to drugie tworzywo jest zdecydowanie lepsze. Z tego powodu meble ogrodowe Technorattan będą idealnym wyborem.