Nowości:

Opał tani i łatwy w eksploatacji – ekogroszek

Opał tani i łatwy w eksploatacji – ekogroszek

Wybór odpowiedniego opału nie jest łatwy, najczęściej bierzemy pod uwagę przede wszystkim koszty. Jednak istotne jest także to, jak często będziemy musieli schodzić do kotłowni. Ogrzewając olejem opałowym lub gazem nasze wizyty mogą się ograniczyć do sprawdzania czy wszystko jest w porządku raz nawet na kilka tygodni. Opały te są jednak bardzo drogie. Ekogroszek jest paliwem opałowym tanim i wygodnym w eksploatacji.

Sam ekogroszek kosztuje w granicach zwykłego węgla, a instalacje na ten opał są prawie bez obsługowe.
Zalety ekogroszku

Opal ten jest produktem węglowym, który najczęściej pakuje się w wygodne worki. Dzięki niewielkiemu sortowi stosuje się go w piecach wyposażonych w zbiorniki i podajniki opału. Dzięki temu nie musimy schodzić do kotłowni kilka razy dziennie i sprawdzać, czy pali się w piecu. Elektroniczne sterowniki same dozują ilość opału i sygnalizują dźwiękowo kiedy gaśnie ogień.
Wady ekogroszku

Głównym problemem jeśli chodzi o ekogroszek, jest wymóg specjalnego pieca retortowego. Musimy więc zmienić całą instalację. Sam piec na ekogroszek także nie jest tani. Można oczywiście pokusić się o urządzenie niskiej klasy, jednak w praktyce może ono okazać się bardzo awaryjne, co nie tylko podniesie koszta, ale także dostarczy nam wiele problemów.