Nowości:

Poszukiwanie najlepszego hostingu

Poszukiwanie najlepszego hostingu

Chcąc wstawić własną stronę www do Internetu konieczne jest znalezienie odpowiedniego hostingu. Dla niektórych to tutaj zaczynają się schody. Wszystko dlatego, że rynek pęka w szwach od firm oferujących swoje własne usługi hostingowe. Jedni przebijają innych parametrami, inni starają się przyciągnąć do siebie klientów atrakcyjną ceną. Jeszcze inni obiecują gruszki na wierzbie. Jak zatem znaleźć hosting www, który byłby najlepszy, a przy tym jak najtańszy?
Krok pierwszy – rozpoznanie

Pierwszym krokiem, jaki musisz wykonać jest zdefiniowanie tego, czym cechować się powinien twój hosting www. Określić powinieneś zatem, ile miejsca jest ci potrzebne, jak również ile transferu twoja strona będzie mogła generować. Warto wspomnieć, że ten drugi parametr jest często przez użytkowników najbardziej brany pod uwagę – to błąd. Często mniejsze serwisy nie generują wielkiej ilości transferu, a ich właściciele chcą mieć jak największy jego limit. To śmieszne, gdyż przez to właśnie płacą najwięcej. Przy rozpoznaniu należy zwrócić uwagę również na pomniejsze parametry, na przykład ilość baz danych. Każdy z tych parametrów powinien spełniać nasze wymagania, aczkolwiek pamiętajmy, by ich nie zawyżać.
Krok drugi – porównanie

W dalszej kolejności, gdy już mamy kilka hostingów, które spełniają nasze wymagania, powinniśmy je porównać. Zakładając, że każdy z nich posiada wymarzone przez nas parametry, musimy teraz zwrócić uwagę na cenę. To nie ona jest jednak najważniejsza przy porównaniu. Warto przede wszystkim zapoznać się z opiniami użytkowników na temat danego hosta. Któż bowiem oceni jakość usług lepiej, niż klienci? Nie należy dać się zwodzić kuszącym reklamom i wielkim sloganom widniejącym na stronach głównych hostingów. Po prostu trzeba skierować swoje kroki na dowolne tematyczne forum dyskusyjne i tam poprosić o poradę (lub też wyszukać już istniejący temat z hostingiem).
Krok trzeci – test

Ostatnim krokiem, jaki powinniśmy wykonać na drodze w poszukiwaniu najlepszego hostingu jest odpowiednie jego przetestowanie. Każdy klient, nawet ten, który już zdecydował się na opłatę, ma prawo do uzyskania zwrotu pieniędzy w przeciągu kilku dni od zakupu. Te kilka dni mogą okazać się kluczowe w całym procesie wybierania hostingu. W trakcie nich określimy, czy hosting jest stabilny, jak szybko działa oraz w jakim tempie pomoc techniczna reaguje na ewentualne problemy. W razie czego zawsze możemy zrezygnować, a to jest chyba najważniejszym czynnikiem, dzięki któremu nie powinniśmy się czuć w żaden sposób zagrożeni.