Nowości:

Pozycjonowanie stron, a komunikacja z klientem

Pozycjonowanie stron, a komunikacja z klientem

Komunikować z klientem można się na wiele sposobów. Od najczęściej spotykanych sposobów czyli poprzez kontakt osobisty w siedzibie sklepu lub firmy, czy też telefonicznie i listownie. Czasy jednak się zmieniają, znika wiele sklepów i firm które zaczynają funkcjonować w internecie. Jest to oczywiście podyktowane chęcią zmniejszeniem kosztów prowadzenia firmy. Jest to także świetny sposób na utrzymywanie relacji z obecnymi klientami, oraz pozwala to na zdobycie nowych. Strony internetowe wprowadziły nową jakość w relacje firma/sklep – klient. Odpowiednie pozycjonowanie stron sprawia, że niemal każda firma która założy swoją stronę internetową zostanie odnaleziona w cyberprzestrzeni.

Można powiedzieć, że właśnie najczęściej pojawia się problem kiedy chodzi o pozycjonowanie stron. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważnym czynnikiem jest optymalizacja stron pod wyszukiwarki. Zadowalają się samym stworzeniem strony, myśląc że skoro ona już powstała to wszystko zacznie się samo kręcić. Nic bardziej mylnego. Zapominając przy tworzeniu stron internetowych o pozycjonowaniu, skazujemy się od razu na niepowodzenie. Nasza strona zaginie wśród tysięcy podobnych sobie, a o jej istnieniu będziemy wiedzieć tylko my i osoby bliżej związane z funkcjonowaniem firmy. Nie o to przecież nam chodzi. Nie ma co używać półśrodków. Jeżeli chcemy zaistnieć, stworzenie strony internetowej oraz jej pozycjonowanie powinniśmy zlecić specjalistom. Firm tym się zajmujących jest coraz więcej, ze względu na rosnące zapotrzebowanie. Wszystkie dziedziny życia zauważyły, że najważniejszym medium staj się Internet, dlatego każdemu zależy aby w nim zaistnieć.

Współpracę z firmą powinniśmy nawiązać na dłuższy okres czasu. Samo projektowanie strony to jednorazowe przedsięwzięcie, oczywiście jeżeli nie będziemy chcieli często zmieniać jej wyglądu. Nie jest to konieczne, a tym co jest najważniejsze to pozycjonowanie stron, którą przez cały okres nawiązania współpracy będzie zajmować się firma. Jest to istotne z tego względu, że często zmieniają się algorytmy wyszukiwarek które mają wpływ na pozycjonowanie nas w wyszukiwarce.

Pamiętajmy także, że w przypadku braku doświadczenia nie warto pozycjonować na własną rękę. Bardzo łatwo jest wtedy wpaść w filtry google, lub co gorsza dostać bana od wyszukiwarki. Może to oznaczać konieczność kupienia nowej domeny i zaczynanie wszystkiego od początku.