Nowości:

Rolety zewnętrzne Tychy

Rolety zewnętrzne Tychy

Mniej typowe odmiany rolet zewnętrznych
Gdy myśli się o roletach zewnętrznych, w pierwszej chwili do głowy przychodzą tradycyjne rolety elewacyjne, montowane bezpośrednio nad oknami i łączone na stałe z elewacjami. Nie są one jednak jedyną opcją do wyboru. Warto więc popatrzeć na inne alternatywne rozwiązania, takie jak naokienne rolety zewnętrzne Tychy, rolety nakładane, rolety podtynkowe albo nawet te nadprożowe.

Rolety naokienne montuje się we wnękach okiennych. Ta zmiana ich usytuowania doprowadza do tego, że brudzą się one znacznie mniej i znacznie wolniej od klasycznych rolet elewacyjnych. Zazwyczaj stosuje się je na większych oknach, albowiem mogą one ograniczać dostęp do promieni słonecznych i przez to generować nadmierne zacienienie, w przypadku umieszczenia ich na oknach o mniejszym rozmiarze.

Inny ciekawy wariant do nakładane rolety zewnętrzne Tychy. Chowa się je w ścianie, dlatego też można je założyć tylko w sytuacji, gdy wymienia się okna albo konstruuje się cały budynek zupełnie od nowa. Z kolei rolety podtynkowe występują w elewacji budynku, a te nadprożowe umieszczane są w naprożach okien. Oba rozwiązania wymagają uwzględnienia w planie budynku.