Nowości:

Tulejowanie koparki

Tulejowanie koparki

Na czym polega tulejowanie maszyn przemysłowych?
Tulejowanie maszyn to jedna z metod ich regeneracji, która wydłuża żywotność sprzętu, a tym samym pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Metoda polega na wykonaniu i nałożeniu metalowej tulei, dopasowanej do uszkodzonego elementu maszyny. Elementy odnowione w ten sposób mają takie same parametry jak przed regeneracją. Taka naprawa jest niezbyt skomplikowana i z pewnością dużo tańsza niż na przykład wymiana całego podzespołu.
Aby wykonać tulejowanie koparki, potrzebne jest odpowiednie wiertło oraz matryca, dopasowane do uszkodzonego elementu maszyny.

Żeby sprzęt służył nam przez długie lata, warto jednak pamiętać o regularnych przeglądach, co pozwoli szybko wykryć nawet niewielką usterkę. Ubytki w poszczególnych elementach mogą być skutkiem nieregularnego ich smarowania czy niedopilnowania odpowiedniej zawartości płynów eksploatacyjnych. Ważne jest więc rutynowe sprawdzanie źródeł wszelkich wycieków, ewentualnych przetarć czy pęknięć. Przed rozpoczęciem pracy warto przeprowadzić taki rutynowy przegląd, żeby w razie jakichkolwiek nieprawidłowości nie pogłębić ich w trakcie pracy maszyny.